Skrzynio palety plastikowe są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem w każdym biznesie, który wymaga przechowywania towaru. Jak nazwa wskazuje, pojemniki te mogą być układane w palety. Są bardzo pojemne, a dzięki ich budowie znajdują swoje zastosowanie w magazynach. Z powodzeniem mogą być przenoszone z pomocą wózka widłowego. Zdecydowana większość skrzynio palet ma także nóżki oraz prowadnice, które umożliwiają łatwe przechowywanie w ramach regałów paletowych. 

Zastosowanie skrzynio palety plastikowej

Skrzynio palety zwykle mają podobne wymiary do palet tradycyjnych, zwanych też euro paletami, czyli 1200 × 800 mm. Są dzięki temu niezwykle uniwersalne. Jeśli nie są używane, mogą zostać złożone. Zajmują wtedy znacznie mniej miejsca. Mogą być wtedy składowane jedna na drugiej, co znacząco ogranicza przestrzeń przez nie zajmowaną w czasie bezczynności. Składanie i rozkładanie jest proste i nie wymaga wiele siły. 

Zalety skrzynio palety plastikowej

Skrzynio palety wykonane z plastiku są trwałe i wytrzymałe. Właściwie użytkowane mogą posłużyć latami, obniżając koszty u trzymania magazynu. Są też łatwe w czyszczeniu i szybko schną, a co za tym idzie — są bardzo higieniczne. Nie absorbują zapachów i wilgoci, co zdarza się w przypadku produktów z drewna oraz sklejki.

W przypadku tych drugich warto też nadmienić, że przewóz towarów w paletach drewnianych może być niemożliwy do niektórych krajów, ze względu na regulacje prawne. Niekiedy wymagana jest ich specjalna akredytacja oraz obróbka cieplna. Może się to wiązać z przestojami na granicach oraz opóźnieniami w transporcie.

Plastik jest także bezpieczniejszy dla pracowników obsługujących magazyn, gdyż w przeciwieństwie do drewna nie posiada drzazg i zadziorów. O ich przydatności w branży logistycznej przesądza fakt, że mogą być bezproblemowo obsługiwane przez wózki paletowe, widłowe i przenośniki.