Wydawać by się mogło, że aranżacja mieszkania/ biura to dosyć prosta sprawa i projektant wnętrz wcale nie jest tu potrzebny. Często, aby tego dokonać, przeglądamy katalogi i projekty. Później wystarczy wybrać meble i akcesoria, najlepiej takie, które wyjątkowo przypadły nam do gustu. Bardzo często jednak okazuje się, że pomieszczenie, które sami zaprojektowaliśmy wprawdzie bardzo nam się podoba, ale jest nieergonomiczne i wcale nie mamy ochoty w nim przebywać. Być może podczas urządzania domu/biura warto nawiązać współpracę z projektantem wnętrz? Dlaczego może się to okazać słuszną decyzją?   

Projektant wnętrz to specjalista, który odpowiada za zaprojektowanie wystroju przestrzeni uwzględniając jej funkcję. I właśnie to ostatnie bywa kluczowe. Zlecając wykonanie projektu można spodziewać się funkcjonalnego pomieszczenia, dostosowanego do potrzeb wszystkich domowników. Warto pamiętać o tym, że projektant wnętrz to osoba, która specjalizuje się w łączeniu faktur, kolorów, oświetlenia. Musi mieć rzetelną wiedzę dotyczącą różnych dziedzin sztuki, urbanistyki, architektury czy nowoczesnych rozwiązań technicznych. Posiada bogatą wiedzę o fakturach, farbach, tapetach itd. Potrafi łączyć ze sobą wymagania klientów oraz funkcjonalne rozwiązania. Jak wygląda praca projektanta w praktyce? Projektant zapoznaje się z potrzebami klienta i z przestrzenią, którą ma zagospodarować. Na tej podstawie projektant-specjalista tworzy wstępny projekt, który przedstawia klientowi. Gdy nie do końca spełnia on jego wymagania projektant wprowadza poprawki, cały czas dbając o to, by zaoferować klientowi zastosowanie jak najlepszych rozwiązań.

Samodzielne urządzanie wnętrza może nastręczyć wielu problemów. Można wprawdzie wspierać się projektami dostępnymi w internecie, ale niewiele trzeba, by zepsuć wygląd i ergonomiczność pomieszczenia. Współpraca z projektantem wnętrz może okazać się strzałem w dziesiątkę. Specjalista nie tylko postara się uwzględnić wszystkie preferencje swoich klientów, ale też doradzi, wprowadzi rozwiązania, które w razie ponownego remontu będą łatwe do zmiany. Ponadto pomieszczenie z pewnością będzie spełniać wymogi estetyczne. 

Przykładową ofertę projektanta wnętrz znaleźć można na
http://www.ainprojektowanie.com/

3 KOMENTARZE

  1. Współpraca z projektantem to bardzo dobre rozwiązanie. W przypadku kiedy zależy nam na praktycznym wnętrzu, to taka współpraca na pewno jest warta uwagi.

  2. Współpraca z projektantem na pewno jest łatwiejszym rozwiązaniem niż projektowanie wnętrza samemu. Jeśli nie mamy czasu to takie rozwiazanie będzie dużym ułatwieniem.

  3. Wsparcie profesjonalnego specjalisty jest kluczowe, jeżeli chodzi o projekt i aranżację wnętrza. Często specjaliści od wnętrz podsuwają również ciekawe propozycje, które dotyczą wyposażenia i których próżno szukać w popularnych sieciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here