Dość małe mieszkanie w bloku i myślisz, że to wielki problem aby je urządzić w odpowiedni sposób? Jest kilka prostych zasad i trików, których musimy się trzymać aby z sensem je urządzić.

Zaczynając od ścian :

  • zadbajmy aby były to jasne kolory, które będą odbijać światło, przez co optycznie powiększymy naszą niewielką przestrzeń
  • malując, możemy dodać pasy poziome przez co również wyda nam się, że nasze mieszkanie będzie odrobinę większe

Kolejnym ważnym elementem jest wyposażenie. Jeśli mamy możliwość umieśćmy w różnych pomieszczeniach lustra. Oczywiście do przesady, aby nie wyglądało to komicznie, oraz że nasze mieszkanie to jedno wielkie lustro. Po zastosowaniu tej rady znacznie powiększymy np. :

  • nasz mały, ciasny przedpokój, w którym możemy umieścić lustro na całej jednej ścianie (dość kosztowne, lecz efekt jest niesamowity)
  • mały pokój, w którym możemy umieścić szafę z przesuwanymi, lustrzanymi drzwiami
  • oczywiście łazienkę, która najprawdopodobniej będzie najmniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu

Zwróćmy również uwagę na odpowiednie oświetlenie. Nie montujmy ogromnych żyrandoli. Na rynku obecnie są dostępne, mało zajmujące oświetlenia ledowe, które z pewnością dodadzą nowoczesności w waszym mieszkaniu, oraz dostarczą odpowiednią ilość światła. Tak więc wyposażając mieszkanie, stawiajcie na minimalizm i funkcjonalność mebli, które macie zamiar kupić.

Warto jest pomyśleć przy aranżacji takiego wnętrza, aby unikać dzielenia. Im mniejsza ilość ścian działowych i drzwi, tym lepiej. Chodzi tutaj głownie o oddzielenie salonu od kuchni. Zaoszczędzimy ogromną przestrzeń, gdy połączymy te dwa pomieszczenia. Możemy też zrobić w salonie antresolę. Będzie to 3w1, dosłownie i wcale nie zobaczymy tutaj przesady jeśli się na to zdecydujemy. Nasza przestrzeń zostanie wtedy super wykorzystana. Zwróćmy również uwagę na kolory, których również nie powinniśmy oddzielać. Jeśli już zastosujemy się do poprzednich zasad, zachowajmy ten sam kolor ścian w pomieszczeniach łączonych. Jednolite kolory tyczą się również podłóg, zachowają elegancję oraz spójność, co również da nam efekt większego optycznie mieszkania.

Mieszkania są przeróżne, więc trudno jest trafić w punkt z każdą wyżej wymienioną radą. Jedno jest pewne, że

  • jasne kolory
  • minimalizm
  • jak najmniejsza ilość ścian działowych
  • duża ilość luster

z pewnością będą podstawowymi zasadami przy aranżacji małych pomieszczeń. 

Partner artykułu: https://projektowaniewnetrz24.eu/