Malowanie proszkowe to jedna spośród najciekawszych form stosowanych przy malowaniu metalu. Właściwie wykonane zapewnia nie jedynie wytrzymałość oraz 100% przyczepność warstwy, lecz też bardzo atrakcyjny efekt. Specjalistyczna malarnia proszkowa to miejsce, w jakim formy aluminiowe, stalowe i ocynkowane możemy zabarwić na mnóstwo rozmaitych odcieni. Dotyczy to też produktów o odmiennym poziomie blasku i podzielonych fakturach. Malowanie proszkowe to modna technika malowania konstrukcji i modułów zrobionych z metalu.

Co to jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe polega na spryskaniu farby proszkowej na malowanej przestrzeni. Należałoby wiedzieć, iż technologia owa stosowana jest zwłaszcza do metali, jednakże obszar jej wykorzystań jest znacznie większy. Technika owa sprawdza się np. w wypadku drzewa, lub także szkła. Malowanie proszkowe jest znane już kilkadziesiąt lat – poprzez tenże okres było ono nieustannie rozwijane, dzięki czemu możliwe było stworzenie warstwy nadającej odcień i zabezpieczającej przestrzeń.

Technika malowania proszkowego

Technikę malowania proszkowego można zastosować na elementach zrobionych ze stali, aluminium, żeliwnych lub ocynkowanych. W tymże celu stosuje się specjalistyczne farby proszkowe podtrzymane w bogatej gamie barw i o rozmaitych poziomach blasku. Farbę w postaci proszku nakłada się na niektóre metalowe elementy (nie ma konieczności używania podkładu), jakie wcześniej potrzebują umycia oraz odtłuszczenia. Naelektryzowane cząstki proszku utrzymują się na przedmiotach za sprawą funkcjonowania energii elektrostatycznych.

Zalety malowania proszkowego

Malowanie proszkowe możliwe jest przede wszystkim na elementach zrobionych z aluminium, stali, mosiądzu oraz żeliwie. Przeważnie mechanizmowi poddaje się: stolarkę aluminiową okienną oraz drzwiową, kasetony reklamowe, fragmenty fasad, parapety, balustrady, regały sklepowe, natomiast również metaliczne meble ogrodowe oraz biurowe, obudowy do sprzętu elektrotechnicznego, oprawy oświetleniowe. W tymże gronie znajdują się również: urządzenia oraz części samochodowe, rowery, sprzęt AGD, piece i maszyny oraz narzędzia produkcyjne.

Więcej na temat malowania proszkowego znajdziesz na https://proszkowe-malowanie.com/.