Nieszczęsny wypadek lub osobista tragedia może dotknąć każdego z nas.  Z reguły, kiedy trwamy w tym niezwykle trudnym dla nas samych czasie, bardzo często zapominamy o odszkodowaniu za doznane krzywdy. Nie ważne w jakiej postaci. Przecież zadośćuczynienie finansowe nam się należy i to niezależnie od rodzaju doznanej krzywdy. Akurat tu sprawę mamy lekko ułatwioną, ponieważ z konkretną, ale odpłatną pomocą przyjść nam kancelaria walcząca nas o wypłatę odszkodowania. Zatem przyjrzyjmy się tak z nieco z bliska: Jak działa kancelaria odszkodowawcza?

MODEL DZIAŁANIA KANCELARII ODSZKODOWAWCZEJ, W JAKI SPOSÓB TEGO TYPU FIRMA DZIAŁA?

Każda legalnie działająca na rynku kancelaria odszkodowawcza pomoże nam uzyskać odszkodowanie od prywatnego ubezpieczyciela. W tym celu wystarczy umówić się na spotkanie i na nim przedstawić sprawę. Oczywiście by skorzystać z takiej usługi, trzeba spełnić jeden warunek, musimy być ubezpieczeni poprzez wykupienie stosownej polisy. Można to zobrazować jako: prawnik wchodzący na linię ognia, czyli roszczenia. Osoba taka podejmuje wszystkie stosowne działanie, aby wywalczyć w naszym imieniu stosowne odszkodowanie finansowe. Rekompensatę za poniesione straty lub doznane krzywdy w życiu.

Pracownicy z kancelarii odszkodowawczej mogą również udzielić nam prawnego wsparcia podczas batalii sądowej z ZUS-em albo szpitalem, w którym został popełniony błąd medyczny. Taką pomoc możemy otrzymać również w sytuacji, kiedy nasz małżonek, będąc żołnierzem, poległ na misji wojskowej. Wówczas nie musimy posiadać wykupionej polisy, by móc skorzystać z usług takiej kancelarii.  Jej pracownik pomoże nam przejść przez wszystkie etapy oraz formalności  w celu uzyskania wypłaty  należnych środków pieniężnych z sądu czy też od MON-u.

JAK DZIAŁA KANCELARIA ODSZKODOWAWCZA W TRAKCIE POSZUKIWANIA KLIENTA?

Kancelarie poszukują klientów w wielu miejscach. Może to wyglądać nieco na handel danymi, jednak nie do końca tak jest.  Proces wyszukiwawczy polega na pozyskaniu konkretnej informacji od pewnego źródła. Źródłem tym może być: pracownik pomocy drogowej, pielęgniarka, policjant, strażak, grabarz, agent ubezpieczeniowy. Zawsze są to ludzie,  którzy mają dostęp do jakichkolwiek informacji na nasz temat, jako osoby poszkodowanej. Przeważnie przekazane informacje nagradzane zostają  w zamian za stosowną gratyfikację finansową.

Akwizytorzy zatrudnieni w tego rodzaju firmach nierzadko szukają informacji o nas na cmentarzach. Niekiedy także same kancelarie odszkodowawcze posiadają dział ”call center”. Zadaniem tego działu jest wyszukiwanie potencjalnych klientów, czyli nas, na podstawie danych zawartych w książce telefonicznej. Przynajmniej kiedyś tak była, aktualnie jest nieco trudniej. Po zdobyciu pewnych informacji o nas oraz nr telefonów. Zresztą pracownicy osobiście dzwonią na nasz nr z zapytaniem, czy my lub ktoś z naszej rodziny bądź znajomych nie miał wypadku, czy nie stracił w nim życia.

KIEDY NAPRAWDĘ WARTO POWIERZYĆ SPRAWĘ KANCELARII ODSZKODOWAWCZEJ?

Z usług kancelarii odszkodowawczej powinniśmy skorzystać w dwóch sytuacja:

Po pierwsze: Kiedy kompletnie czujemy się nie na siłach, żeby daną sprawę móc prowadzić samodzielnie i gdy suma odszkodowania możliwa do uzyskania jest naprawdę ogromna. W takiej sytuacji jedynie musimy pamiętać o jednym, tego typu kancelarie pobierają sobie sowite, bo niemałe prowizje od wywalczonego przez nie zadośćuczynienia.

Po drugie: Prawnik świadczy nam pomoc w danej sprawie o uzyskanie odszkodowania, pomoże uzyskać odszkodowanie od prywatnego ubezpieczyciela, np. ZUS, jeżeli wypłacona nam suma pieniężna jest wielokrotnie wyższe od realnej kwoty. Kwoty, którą to wywalczylibyśmy, gdybyśmy od razu zdecydowali się na pomoc kancelarii odszkodowawczej.

Uwaga!: Pamiętajmy przed podpisaniem umowy z tego typu podmiotem, że w razie negatywnego zakończenia sprawy, nie będziemy mieli możliwości złożyć na kancelarię skargi, albowiem firmy odszkodowawcze nie podlegają Rzecznikowi Finansowemu.


***************PODSUMOWANIE***************
Kancelaria odszkodowawcza to nie dobroczynna fundacja, to podmiot firmowy, który oprócz prawników oraz radców prawnych, zatrudnia też zwykłych akwizytorów. Firmy te przede wszystkim zarabiają na uzyskanej wysokiej prowizji od każdej sprawy.

Koniecznie doczytaj: https://www.malopolski.com.pl/jak-uzyskac-odszkodowanie-za-wypadek-komunikacyjny/