Zaciąganie kredytów w obcej walucie, a przede wszystkim we frankach popularne było na początku XXI wieku. Wielu konsumentów zdecydowało się na taki krok, głównie ze względu na akcje marketingowe, jakie przeprowadzały na ten temat banki. Z biegiem lat jednak kurs franka szwajcarskiego zaczął gwałtownie rosnąć, a zobowiązania nawet mimo, iż regularnie spłacane, stale rosły. Do takiego zjawiska przyczyniło się uwolnienie tej waluty przez Szwajcarski Bank Narodowy. Konsumenci posiadający przede wszystkim kredyty hipoteczne stanęli przed widmem utraty swoich nieruchomości, ponieważ comiesięczne raty gwałtownie wzrosły do takiego poziomu, że ich spłata zaczęła stanowić ogromne obciążenie. Z pomocą poszkodowanym nieprawidłowymi praktykami banków przyszły kancelarie, które specjalizują się w tego typu sprawach. Przed rozpoczęciem starań o skuteczną pomoc dla frankowiczów warto więc dowiedzieć się, jak działa kancelaria frankowa.

Na co zwrócić uwagę wybierając kancelarię?

W 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał orzeczenia, według których zapisy w umowach na kredyty we frankach zawierały niedozwolone klauzule. Dało to nadzieję dla frankowiczów na to, że ich umowy zostaną unieważnione lub nastąpi przewalutowanie kredytu. Proces ten jest jednak skomplikowany i wymaga dużej wiedzy z zakresu prawa. Z tego powodu wielu prawników zaczęło specjalizować się w tym kierunku. Kancelaria frankowa w pełni reprezentuje swojego klienta przed sądem oraz na wszystkich etapach postępowania. Adwokaci i radcy prawni służą fachową poradą i wparciem prawnym dla wszystkich, którzy zdecydują się na rozpoczęcie walki o swoje prawa. Wybierając odpowiednią kancelarię warto sprawdzić, czy posiada ona doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. 

Jak działa kancelaria frankowa?

Profesjonalna kancelaria frankowa STOP-FRANK.PL udziela pomocy, która podzielona jest na kilka etapów. Pierwszym z nich jest przede wszystkim przeprowadzenie dokładnej analizy umowy kredytowej. Prawnicy sprawdzą, czy zawiera ona niedozwolone klauzule, które są podstawą do rozpoczęcia postępowania. Wyliczą także dokładną kwotę nadpłaconych rat, które zostały zrealizowane do tej pory. Oszacują także opłacalność przewalutowania pozostałego zobowiązania z franków szwajcarskich na złotówki. Kancelaria przygotowuje także strategię działania, której głównym celem jest unieważnienie umowy kredytowej lub zmniejszenie zobowiązania finansowego do takie poziomu, aby konsument mógł sobie poradzić z jego spłatą. 

Możesz doczytać: http://www.wolczyn.gmina.pl/pomoc-frankowiczom-2020-2021/