Zamknij

Uczniowie po stażach zagranicznych

12:01, 25.06.2018 | F.J
REKLAMA
Skomentuj

„Powiedz mi, a zapomnę; pokaż mi, a zapamiętam; zaangażuj mnie, a zrozumiem” -pod takim hasłem uczniowie CKZiU w Brodnicy podsumowywali swoje staże zagraniczne , finansowanego w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA, EDUKACJA, ROZWÓJ na zasadach programu Erasmus+.

CKZiU przystąpiło do projektu, by rozwijać umiejętności zawodowe uczniów i umożliwić im zapoznanie się z funkcjonowaniem zagranicznych firm. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie – dysponent środków - zaakceptowała wniosek szkoły i przyznała na realizację projektu kwotę 617 160,80 zł- informuje Jacek Gniadkowski, dyrektor CKZiU w Brodnicy.

Dzięki tym funduszom oraz wsparciu Powiatu Brodnickiego latach 2017 – 2018 na staże zagraniczne do Hiszpanii lub Portugalii wyjechało 60 uczniów CKZiU w zawodach: technik informatyk, technik budownictwa, technik mechatronik i technik logistyk. Realizacja projektu odbywała się w partnerstwie z firmą Mobility Projects z Granady w Hiszpanii oraz Mobility Friends z Barcelos w Portugalii. Opiekunami poszczególnych grup byli nauczyciele języka angielskiego CKZiU: Alicja Rumińska, Arkadiusz Nagórski, Rafał Okoński i Marek Betlejewski.

Podczas uroczystości podsumowania projektu uczniowie przedstawiali doświadczenia zdobyte na stażach. Efekty projektu omówił szkolny koordynator, Mirosław Wołojewicz.

W spotkaniu podsumowującym brali udział m.in.: Koordynator Regionalny na Europę Wschodnią firmy Mobility Friends, Paweł Baranowski, starosta Piotr Boiński, wicestarosta Mariusz Klonowski, Stanisław Czajkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, , przedstawiciele brodnickich zakładów pracy, dyrektorzy szkół oraz młodzież.

W szkole realizuje się już drugi projekt staży zagranicznych. W lutym br. „ekonomiści” odbywali praktyki w Hiszpanii, w lipcu wyjeżdżają uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarz.

(F.J)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojabrodnica.pl | Prawa zastrzeżone