Zamknij

Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim

11:30, 02.08.2018 | F.J
REKLAMA
Skomentuj

Klub Turystów Wodnych w Chełmnie zorganizował dwutygodniowy 58. Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą i Wisłą. W tegorocznym spływie uczestniczy blisko sto osób, w tym goście z zagranicy. Uznaną imprezę dofinansował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Impreza wodniacka, promująca tereny wodne regionu kujawsko-pomorskiego i propagująca turystykę kajakową jako aktywną formę wypoczynku, co roku przyciąga wielu kajakarzy z naszego kraju i Europy. W tegorocznym spływie, odbywającym się pod hasłem „Stulecie odzyskania niepodległości”, uczestniczy blisko sto osób. Organizatorzy imprezy goszczą dwadzieścia dwie osoby z zagranicy: siedmioro obywateli Niemiec, ośmioro mieszkańców Holandii i siedmioro z Belgi.

Spływ przyciągnął zarówno starszych, jak i młodszych miłośników kajaków. Najmłodszy uczestnik tegorocznego wodnego maratonu ma 5 lat. Najstarszy członek spływu, Heine Klaus z Wilemshaven w Niemczech, urodził się w 1929 roku. Wieloletnimi uczestnikami spływu są także Franciszek Duźniak „Góral” (ur. 1939 r.) oraz Jerzy Janusz Krala (ur. 1946 r.).

Długość trasy tegorocznego spływu wynosi 252 km. Uroczyste otwarcie odbyło się 28 lipca w Chełmnie. Spływ startuje z jeziora Wielkie Partęczyny (powiat nowomiejski). Wczoraj (1 sierpnia) kajakarze dotarli do Brodnicy. W piątek (5 sierpnia) zatrzymają się w Golubiu-Dobrzyniu. Na 6 sierpnia zaplanowano odpoczynek nad jeziorem Okonin i w Osadzie „Karbówko”. Kolejnym przystankiem na trasie spływu jest Toruń (7 sierpnia). Dla uczestników przewidziano zwiedzanie miasta z przewodnikami PTTK oraz zawody w rzucie piłką na odległość i do celu (8 sierpnia). Następnego dnia kajakarze wyruszą do Solca Kujawskiego. Na ich przybycie przygotowano m.in. występy zespołów muzycznych i zabawę taneczną. 10 sierpnia wodniacy będą mogli zwiedzić Park Jurajski i spróbować jazdy na nartach wodnych. Ostatnim etapem spływu jest czterdziestopięciokilometrowa trasa z Solca Kujawskiego do Chełmna.

Uroczyste zakończenie spływu wraz z wręczeniem pucharów i nagród zaplanowano na 11 sierpnia.

 

Harmonogram 58 Międzynarodowego Spływu Kajakowego dostępny jest na stronie organizatora, Klubu Turystów Wodnych w Chełmnie.

(F.J)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojabrodnica.pl | Prawa zastrzeżone