Zamknij

Wkrótce oddanie budynku ratownictwa medycznego

10:04, 08.08.2018 | w.j
REKLAMA
Skomentuj

Dobiega końca modernizacja i rozbudowa budynku ratownictwa medycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. Inwestycja realizowana jest w ramach ministerialnego projektu „Wsparcie Szpitalnego Oddziału ratunkowego w ZOZ Brodnica w celu dostosowania do obowiązujących wymogów, realizowane w ramach przebudowy, rozbudowy, nadbudowy, istniejących obiektów ZOZ w Brodnicy”.
 

W zmodernizowanym budynku znajdą się przede wszystkim w wysokim standardzie pomieszczania socjalne dla ratowników medycznych, łazienki, kuchnia, jadalnia i świetlica z tv. Zaplanowano oddzielne przebieralnie z prysznicami dla mężczyzn i kobiet. W budynku znajduje się także sala szkoleniowo-dydaktyczna oraz apteka z lekami, którymi dysponują ratownicy podczas swoich działań.

Nowością jest pięć przelotowych garaży dla karetek z jednym stanowiskiem dekontaminacyjnym. W nich stacjonować będzie m.in. zakupiona niedawno nowa karetka oraz kolejna, która zostanie zakupiona we wrześniu dzięki środkom od wojewody. Oprócz tego karetki transportowe. W ciągu doby dyżur w budynku pełnią dwa dwuosobowe zespoły ratowników karetek systemowych, oraz dwuosobowy zespół karetki transportowej. Dodatkowo, przypomnijmy, na stałe pełni także dyżur karetka w Górznie.

 

Budynek został także ocieplony, wymieniono stolarkę okienną. Zewnętrzna architektura oraz kolorystyka elewacji dopasowana została do wyglądu głównego budynku szpitala i tworzy wspólny jednolity kompleks. Obecnie trwają prace odbiorcze budynku przez instytucje nadzorujące, w tym sanepid. Ostateczny odbiór budynku od wykonawcy, którym jest brodnicka firma Westerbud, planowany jest na połowę sierpnia.

 

Koszt inwestycji to prawie dwa miliony trzysta tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia to 85% tej sumy. 15 % wkładu własnego pochodzi ze środków wypracowanych przez szpital. Cała wartość projektu, w skład którego wchodzi także dokonana już modernizacja SOR oraz zakup sprzętu medycznego na potrzeby SOR to ponad pięć milionów dwieście sześćdziesiąt tysięcy złotych.

 

(w.j)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojabrodnica.pl | Prawa zastrzeżone