Zamknij
REKLAMA

Nowe karetki dla brodnickiego szpitala

10:53, 28.06.2018 | F.J
REKLAMA
Skomentuj

Brodnicki szpital zakupił nową karetkę, która zastąpi wysłużone auto. 

Dziś (28.06.2018) w brodnickim szpitalu nastąpiło poświęcenie nowoczesnej karetki pogotowia zakupionej z własnych środków przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy. Nowy samochód to Volkswagen Crafter.

Samochód zakupiliśmy z wygospodarowanych środków za 318 tys. zł. wraz z noszami. Karetka jest najnowszego standardu, praktycznie nie spotykana jeszcze na naszych drogach. Posiada ergonomiczne rozwiązania w środku - mówi dyrektor ZOZ w Brodnicy Dariusz Szczepański


Ergonomiczne rozwiązania chwalą sobie ratownicy medyczni, którzy od kilku dni mają już okazje testować nowe auto w praktyce.

Funkcjonalność karetki oceniam bardzo dobrze. Zabudowa karetki jest bardzo dobrze wykonana. Jest w niej dobre dojście do wszelkiego rodzaju szuflad, skrytek i sprzętu, co ułatwia nam opiekę nad pacjentem. Karetka posiada także sejf na leki narkotyczne - mówi ratownik medyczny Paweł Skarżyński. 

 

Nowa karetka zastąpiła jeden z najbardziej wysłużonych samochodów brodnickiego szpitala. Ale to nie koniec zakupów. Wkrótce, jak poinformował starosta brodnicki zostanie zakupiona kolejna nowa karetka.

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim otrzymaliśmy dotację od wojewody na zakup kolejnej karetki systemowej. Myślę, że do końca września po spełnieniu wszystkich procedur przetargowych trafi ona do brodnickiego szpitala, żeby ten system ratunkowy wzmocnić - mówi starosta brodnicki Piotr Boiński.

 

Obecnie na terenie brodnickiego szpitala trwa również modernizacja budynku ratownictwa medycznego, w którym powstaną także nowe garaże dla karetek.

 

                     
         

(F.J)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

PacjentPacjent

0 0

Super, oby tak dalej! 12:36, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojabrodnica.pl | Prawa zastrzeżone