Zamknij
REKLAMA

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

15:00, 12.07.2018 | F.J
REKLAMA
Skomentuj

Brodniccy policjanci przypominają o prawidłowym zabezpieczaniu swoich rowerów przed kradzieżą.  Większość zdarzeń kradzieży jednośladów, podyktowana jest niewłaściwym zabezpieczeniem, bądź jego zupełnym brakiem. Dlatego funkcjonariusze po raz kolejny apelują, aby prawidłowo zabezpieczać swoje mienie.

Brodniccy policjanci od początku bieżącego roku, odnotowali 22 kradzieże rowerów. Cztery z nich skradziono w wyniku przestępstwa kradzieży z włamanie, pozostałe jednoślady nie były zabezpieczone w żaden sposób przed złodziejem.

Przypominamy, że najczęstszą przyczyną kradzieży roweru jest pozostawienie go bez zabezpieczenia w miejscu ogólnie dostępnym np. przed sklepem, przed blokiem, na klatce schodowej, a także w niezabezpieczonych piwnicach bloków czy kamienic. Należy pamiętać o kilku zasadach, które mogą uchronić nas przed kradzieżą roweru. 

Pamiętajmy, aby nie pozostawiać roweru bez zabezpieczenia. Wykorzystujmy do zabezpieczenia dostępne do tego środki techniczne. Jeżeli rower zostawiamy w piwnicy dopilnujmy, aby drzwi były dobrze zabezpieczone.

Komenda Powiatowa Policji w Brodnicy zachęca właścicieli jednośladów do znakowania rowerów. Oznaczenie polega na naniesieniu indywidualnego numeru na ramę roweru. Na naniesiony numer zostaje przyklejona naklejka z kodem zawierającym numer identyfikacyjny. Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny. 

Znakowanie jest bezpłatne. Aby oznakować rower wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości, paragon lub fakturę zakupu oraz kartę gwarancyjną. Policja będzie dysponować bazą zawierającą dane osób, które zdecydowały się oznakować swoje rowery. Dzięki temu w przypadku kradzieży i późniejszego odzyskania, możliwa będzie szybka identyfikacja właściciela.

Rower można znakować w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy w każdą środę w godz. 10.00–14.00.

(info. KP Policji w Brodnicy) 

(F.J)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojabrodnica.pl | Prawa zastrzeżone