Zamknij

Wywalczyli trzy medale w XI Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

15:47, 21.06.2018 | W.J
REKLAMA
Skomentuj

 Reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy wywalczyli trzy medal w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.
 

Od 9 do 12 czerwca 2018 roku w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie ponad 1000 zawodników rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych na XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

Zawody rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia w Spodku Katowice. Gospodarzami Ceremonii Otwarcia byli: Jolanta Fraszyńska i Michał Olszański.

                                               


Zespół Szkół Specjalnych w Brodnicy reprezentowali: Adrian Jabłoński , Kamil Jankowski oraz Łukasz Petla.

Zawodnicy zmierzyli się w 5 dyscyplinach: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, trójbój, bocce. Ponadto zawodnicy rywalizowali na obiektach katowickiej AWF (pływanie, badminton, tenis stołowy), w kręgielni Galaktyka w Katowicach (bowling) oraz w Golf Park Mikołów w Mikołowie (golf). Było to największe wydarzenie sportowe Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku.

Głównym celem imprezy była popularyzacja sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wytypowanie reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych - Abu Dhabi 2019

Wydarzenie sportowe wspierane było przez ponad 800 trenerów, lekarzy, sędziów i wolontariuszy. W trakcie trwania imprezy sportowcy mieli okazję skorzystać z badań w ramach Programu „Zdrowi Sportowcy” Olimpiad Specjalnych. Zadaniem programu „Zdrowi Sportowcy” jest stałe zwiększanie możliwości psychofizycznych sportowców do profesjonalnego trenowania i pełnego wysiłku podczas startów w zawodach. Głównym celem programu była systematyczna ocena stanu zdrowia sportowców Olimpiad Specjalnych.

Reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych wrócili z olimpiady zadowoleni. Zdobyli :

Adrian Jabłoński - brązowy medal zdobyty w bocce w grach indywidualnych,

Kamila Jankowski - brązowy medal wywalczony indywidualnie oraz srebrny medal w deblu w badmintonie

Łukasza Petla - brązowy medal w zmaganiach piłki nożnej.

Kierownikiem wyjazdu była Mariola Klimek.


                                                       

(W.J)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojabrodnica.pl | Prawa zastrzeżone