Zamknij

"Małe Mistrzostwa Świata" - turniej piłki nożnej dla młodszych

18:27, 12.06.2018 | F.J
REKLAMA
Skomentuj

14 zespołów na stadionie OSiR w Brodnicy wzięło udział w " Małych Mistrzostwach Świata " zorganizowanych przez BKS Sparta .

 

W sobotę 9 czerwca na stadionie OSIR w Brodnicy odbył się turniej piłki nożnej dla rocznika 2009/2010 pod nazwą " Małe Mistrzostwa Świata " , zorganizowany przez BKS Sparta .Turniej połączony był z mini festynem ekologicznym pod nazwą " Brodnica Przyjazna Pszczołom", którego organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

Zawody otworzyli zaproszeni goście: Starosta Brodnicki - Piotr Boiński Kierownik Biura, Sportu, Turystyki i Rekreacji UM - Maciej Rżeński .

- W iście tropikalnej temperaturze przystąpiono do rywalizacji na trzech boiskach. W turnieju zagrało 14 zespołów. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach w drodze losowania przybrały nazwy Państw, które już niebawem przystąpią do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji-informuje Daniel Bukowski, powiatowy organizator sportu.
 

Klasyfikacja końcowa:

1. Sparta West Brodnica

2. Sparta Brodnica Czarni

3. Unia Wąbrzeźno I

4. Lech Rypin

5. Kasztelan Sierpc

6. Jedynka Aleksandrów Kujawski

7. Drwęca Nowe Miasto

8. Piast Łasin

9. Gryf Sicienko

10. Dragon Jabłonowo Pomorskie

11. Sparta West Brodnica II

12. Mustang Ostaszewo

13. Unia Wąbrzeźno II

14. Sparta Brodnica Zółci

Najlepsi zawodnicy:

Najlepszy Strzelec – Mateusz Ryszkowski – Unia Wąbrzeźno

Najlepszy Bramkarz – Dawid Laskowski – Sparta Brodnica Czarni

Najlepszy Zawodnik – Paweł Sankiewicz – Sparta West Brodnica

Ponadto wyróżnieniami uhonorowano najmłodszych uczestników turnieju reprezentujących barwy żółto - czarnych: Filipa Wałdowskiego, Marka Małkiewicza, Maksymiliana Karczewskiego.

Wszystkie drużyny turnieju zostały nagrodzone okolicznościowymi pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi, za które organizatorzy dziękują sponsorom.

(F.J)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojabrodnica.pl | Prawa zastrzeżone